Çevreye olumlu bir katkı sağlamanıza yardımcı olan sıfır atık kutusu, özel olarak tasarlanmış ve yaratıldığı organik atıkları toplayıp, ana organik atık toplama alanlarına kolayca ve temiz bir şekilde taşınmalarını sağlar. Evinizde, iş yerlerinizde, kamusal binalarda bu kutuları kullanarak daha bilinçli bir çevre oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ürün gruplarını ve çeşitlerini www.mertoglu.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Organik atıkları kağıt, metal, mineral, su, maden gibi tekrar kullanılabilir maddelerden ayıran kutular, bu maddelerin tekrar tekrar üretilmesi için harcanan enerjiyi ve dünyadaki hammadde kıtlığını da önlemeye yardımcı olacaktır. Ailenizde, çevrenizde, çalışma ortamınızda bu bilinci aşılayarak daha çok insanın sıfır atık yaşam tarzına geçmesine önayak olabilirsiniz.

Atık Kutularının Özellikleri

  • Piyasadaki en yüksek geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptirler
  • Minimum paketleme ile gönderilir
  • Yüksek yuva oranlarına sahip, nakliyeden kaynaklanan karbon ayak izini en aza indirir
  • İyi tasarlanmış ve kaliteli, uzun ömürlüdürler

Belediye, perakendeci, çöp kutusu, distribütör veya bu konuda bilinçli bir birey olsanız da, geri dönüşüm konusunda işinize yarayacak kutulara sahip olmanız önemlidir.  Organik derivasyon programları konusunda yardımcı olan yılların deneyimine sahip markaların kutularını tercih ederek çevreye pozitif bir katkıda bulunabilirsiniz.

Atık kutuları çok çeşitli uygulamalarda kullanılıyor, yönlendirmeyi kolaylaştırıyor ve çöpleri ayrıştırmanıza yardımcı oluyor. Geri dönüşümle ilgili seçeneklerin sınırlı olabileceği ülkemizde yerel olarak sıfır atık yaşam tarzı sağlamak birçok noktaya atık kutuları yerleştirilmektedir.

Tek kullanımlık plastik ürünlerin yerine kullanılan yeniden kullanılabilir ürünler üretmek, satmak ve kullanmak atık üretimi azaltmaya yarayacaktır.

Ekolojik Tasarımlı Atık Kutuları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir