Dua ve maneviyat birbiri ile iç içe olan, birbirini tamamlayan unsurlardır. Bir kulun hayatı maneviyat ile ne kadar dolu ise bir o kadar da dualar ile Rabbine yöneliyor demektir.

Sizlere bu konuda destek olma ve doğru bilgiyi ilgili kişilere ulaştırma amacıyla kurulmuş olan dualar.NET adresi, içerisinde barındırdığı bilgiler, mealler ve açıklamalarla birlikte hizmetinizdedir. Öğrenmek istediğiniz herhangi bir sure ve dua, aynı şekilde mealini öğrenmek istediğiniz dualar veya namazda okunan dualar hakkında online olarak anında sitemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dua, daima samimi ve içten olarak Allah’a iletilen mesaj, ondan istenilen ihtiyaç ve O’na karşı bir yakarıştır. Hiçbir zaman edilen duanın kabul olmayacağı hissine kapılmamak gerekir. Şartlarına uygun yapılan dualar, mutlaka kabul görür. Ancak dua kabul edilse bile, bazen bizim istediğimizin aynısı olmayabilir. Cenab-ı Hak bize, istediğimizi değil de esas istememiz gerekeni yani bizim için daha hayırlı olanı ihsan buyurur. Bazen de dualarımız ahiretimiz hesabına kabul görür. Onun içindir ki yapılan duaların, mutlak surette kabul edileceğini düşünerek, samimi ve içten dua etmek gerekir.