Bugün pek çok insan Almanya ya da bunun gibi Avrupa Birliği ülkelerine gidebilme hayalleri kurarken, kimleri ise nasıl gidebileceği hakkında araştırmalar yapmaktadır. Almanya’ya gidebilmek için öncelikle almanya vize randevu alınması ve randevu tarihinde yetkili kuruluşa giderek başvuruda bulunulması gereklidir.

Almanya gibi ülkelerin vize başvuru için Türkiye’de görevli olan resmi kuruluşu idata firmasıdır. Vize başvurusunda bulunabilmek için bireyin iData’dan randevu alması ve gerekli evraklar ile beraber bu kuruluşun ofislerine müracaat etmesi gereklidir.

Başvuru Esnasında Hangi Belgeler Gereklidir?

Genellikle gerekli olan evraklar bireyin işine ve amacına göre değişiklik gösterse de, bazı belgeler her başvuru için gerekli olabilmektedir. Pasaport, Schengen başvuru formu, vize harcı, seyahat sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf ve seyahat rezervasyonları, hemen hemen her türden vize başvuru için talep edilen evraklardır. Üstelik almanya aile birleşimi vizesi için de bu belgeler istenebilmektedir.

Öte yandan bu belgelere ilave olarak öğrencilerden öğrenci belgesi, sponsor dilekçesi ve bilgileri talep edilirken, çalışanlardan ise son 3 aya ait banka dökümü, çalışma yerinden izin ve çalışma belgesi, SGK işe giriş bildirgesi ve bu gibi belgeler talep edilmektedir.

Almanya Vize Başvurusunda Mutlaka Bu Belgeleri Yanınızda Bulundurun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir