Son zamanlarda Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin sayısı arttıkça Almanya Konsolosluğu kapıları çalınmaktadır. Vize, evlilik, kimlik, boşanma ve bunun gibi bütün konsolosluk işlemleriniz için Almanya Konsolosluğu’nun yetki verdiği merkezlere başvuru yapmanız gerekmektedir. Ancak hazırlanacak belgeler ve başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, yapılan yanlış işlemler nedeni ile vizesini alamıyor veya işlemlerini gerçekleştiremiyor. Bu sorunun önüne geçmek isteyen vizekonsoloslugu.com, ihtiyacınız olan tüm bilgilere sitede yer vermektedir.

Ankara ile bu ili kapsayan hizmet bölgelerinde yaşayan kişiler ALMANYA KONSOLOSLUĞU ANKARA şubesi tarafından işlemlerini tamamlamalıdır. İDATA firmasının aracı olduğu işlemlerin düzgün bir şekilde tamamlanması son derece önemlidir. İstanbul görev sahasında yaşayan vatandaşların ALMANYA KONSOLOSLUĞU İSTANBUL merkezine gerekli işlemler için başvuru yapması gerekir. Bursa ve Edirne Fahri Konsolosluklarınca desteklenen İstanbul Konsolosluğunda tüm konsolosluk işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ALMANYA KONSOLOSLUĞU İZMİR merkezi tarafından görev alanı içerisindeki illerde yaşayan kişilerin konsolosluk işlemleri gerçekleştirilmektedir. Vize ve diğer işlemler için hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği, başvuru dosyasının hazırlanması ve randevu süreci gibi bütün konularda sitemizden destek alabilirsiniz. Vizekonsoloslugu.com